Vážení zákazníci, buďte prosím trpěliví při kontaktování našeho eshopu. Během dne se věnujeme zákazníkům, velkému množství objednávek a expedici balíků. Holínky zn. Demar, z důvodu velkého zájmu, mají omezenou dostupnost - Vámi objednaná velikost nemusí být skladem. Prosíme o shovívavý přistup. Děkujeme

EXPEDICE AFRIKA UGANDA

Kód: HUNCO3
Novinka Tip
Neohodnoceno
420 Kč 365 Kč bez DPH 168 Kč / 100 g
3 dny
Můžeme doručit do:
5.3.2021

Expedice Uganda!

Přímo z úpatí sopky Mount Elgon, nejstarší sopky Afriky, která je obestoupena savanou, domovem nejdivočejších buvolů afrických, vám přinášíme naše nejnovější africké dobrodružství.

Sladká káva se zajímavou jiskrnou aciditou, sladkostí borůvek, aromatem jasmínu a dochutí tonicu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přímo z úpatí sopky Mount Elgon, nejstarší sopky Afriky, která je obestoupena savanou, domovem nejdivočejších buvolů afrických, vám přinášíme naše nejnovější africké dobrodružství.

Uganda se nachází na velmi podobném podloží jako sousední Keňa. Vulkanická půda plná živin a minerálů tedy nabízí skvělý předpoklad pro výjimečné kávy. Jediný problém byl a je ekonomická situace Ugandy. Stále se jedná o velmi chudou zemi s omezenými technologickými možnostmi. 

Koupí tohoto lotu s názvem Kuku jsem podpořil zpracovatelský závod Sironko Coffee Yard, který se nachází ve východním regionu Mbale na úpatí masivu Mount Elgon, který přímo zasahuje do Keni. Závod byl spoluzaložen v roce 2018 ugandským exportérem zelené kávy Normanam Mukuru, který mnoho let bojuje za zlepšení životních podmínek místních farmářů. 

Své třešně nosí do závodu přibližně 230 menších farmářů z okolí. Ty se následně zpracují plně promytou nebo suchou metodou. Konkrétně tento lot byl zpracován suchou metodou, neboli natural. Pečlivě vytříděné třešně byly sušeny až 20 dnů na zastíněných afrických postelích a následně oloupány. Nadmořská výška přes 2000 metrů přispěla k delšímu sušení a tím pádem komplexnějším chutím. 

V nabídce máme tuto kávu určenou pro espresso, ale na filtru s ní určitě chybu neuděláte. Očekávejte pořádnou dávku borůvek, zralého červeného jablka, jasmínu a perfektní herbální dochuť, která připomíná tonic.

Doplňkové parametry

Kategorie: HUNTERS COFFEE
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: