Ošetřování obuvi

Ošetřování obuvi

Boty potřebují Vaši lásku. Pečujte o ně. Stanou se Vaším dlouhodobým partnerem.
Obuv musí čelit různým nepříznivým vlivům prostředí (voda, kamení, sůl, neustálé ohýbání apod.). Působením těchto činitelů dochází k poškozování obuvi a snižování její životnosti. Kvalitní péčí o obuv můžete tento proces zpomalit a životnost obuvi výrazně prodloužit. U turistické obuvi je prvořadá impregnace svršku. Zabraňuje promáčení povrchového materiálu. Přípravky na bázi včelího vosku kůži vyživují, udržují ji přirozeně pružnou a zabraňují jejímu popraskání. V neposlední řadě také chrání kovové součásti (očka, háčky) před korozí.

Všeobecné pokyny
Znečištěnou obuv nejprve umyjte. Použijte vlažnou vodu a jemný kartáček. Při sušení vyjměte vložky a boty vycpěte novinovým papírem nebo použijte napínáky. Nechte je zvolna vyschnout na dobře větraném místě při teplotě do 25°C. Nikdy obuv nesušte u otevřeného ohně ani silného tepelného zdroje. Může dojít ke zborcení svršku. Přesušená kůže je také snadno náchylná k poškození. Nezapomínejte se starat o obuv i během dlouhodobých túr. Obuv vyrobená z kombinace kůže/tkanina vyžaduje po každém použití ošetření přípravkem Meindl Wet Proof. Na kombinovaný svršek doporučujeme impregnaci ve spreji Wet Proof nebo impregnační tekutiny nanášené štětcem. Kovové součásti občas lehce potřete vazelínou nebo přípravkem Meindl Sport Wax. Obuv s celokoženým svrškem doporučujeme ošetřovat přípravkem Meindl Sport Wax. Obuv ošetřujeme při pokojové teplotě. Přípravek nanášejte nejlépe houbičkou na povrch boty. Nechte působit a přebytečný vosk setřete. Obuv vyleštěte měkkým kartáčem. Pozor! Přípravky na bázi vosku způsobují ztmavnutí a vyhlazení původního povrchu. S tímto jevem je třeba počítat zejména u semišové a nubukové kůže. Ošetření voskem je nejúčinnější a nejtrvanlivější.

Důležité upozornění: Nepoužívejte pro impregnaci přípravky vyrobené na bázi olejů. Způsobují rozleptání pryžových podešví. Stejně nebezpečné jsou různé kyseliny, ropné produkty a minerální oleje. Chraňte pečlivě obuv před těmito agresivními látkami.