Vážení zákazníci, buďte prosím trpěliví při kontaktování našeho eshopu. Během dne se věnujeme zákazníkům, velkému množství objednávek a expedici balíků. Děkujeme za pochopení Zboží na dotaz nebo vyprodané do Vánoc již naskladněné nebude. Holínky zn. Demar, z důvodu velkého zájmu, mají omezenou dostupnost - Vámi objednaná velikost nemusí být skladem. Prosíme o shovívavý přistup. Děkujeme

SAUER 303 - Classic XT

Kód: 58/7X6 58/8X5 58/9-3 58/POL 58/POL2 58/POL3 58/POL4 Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: Sauer
59 190 Kč –0 %
SAUER 303 - Classic XT
59 190 Kč –0 % 59 000 Kč 48 760 Kč bez DPH
3 dny 3 dny 3 dny 3 dny 3 dny 3 dny 3 dny Zvolte variantu
Délka hlavně
Pažba
Ráže
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
2.2.2021 2.2.2021 2.2.2021 2.2.2021 2.2.2021 2.2.2021 2.2.2021 Zvolte variantu
Základní provedení samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 s polymerovou pažbou zelené barvy v úpravě Soft Touch. Leštěný krycí plech závěru. Hlaveň standardně 510mm s mířidly Semi Auto.
K dispozici v rážích: 7x64; .308 Win; .30-06 Spr; 8x57IS; 9,3x62; .300 Win Mag.; .338 Win Mag.

Detailní informace

Detailní popis produktu

kulovnice samonabíjecí Sauer S303 Classic XT,
Bezpečná, rychlá a velmi přesná samonabíjecí kulovnice nové generace.

Provedení v hnědé plastové pažbě s rovným hřbetem a pistolovou rukojetí
Tvarovaná jak pro praváka tak pro střelce střílející z levého ramene
Plastová pažba má na úchopových plochách (pistolové rukojeti a předpažbí) vložky z měkké gumy, ta zajišťuje vždy pevný úchop i když jsou dlaně mokré nebo zpocené
Měkká gumová vložka zaručuje příjemné přilícení - vložka je též i na hřbetě pažby
Kovové části jsou chráněné matně černou odolnou vrstvou Ilaflon
Páka pro natažení závěru je velmi dobře dostupná i v zimním období (dobře se natahuje v rukavicích), nijak nepřekáží a nezachytává o oděv
Zbraň má dvouranový vyjímatelný zásobník s plastovým dnem, samozřejmostí jsou snadno snímatelná poutka na řemen
Puzdro závěru je vybaveno „isi Mount“ lištou pro připevnění montáže optiky

Možno výběru v délkách hlavní: 510mm nebo 560mm.
Dostupná v rážích : .300 Win. Mag. 7x64 .30-06 Spr. 8x57 IS 9,3x62.
Celková váha 3,25-3,35kg.

SAUER 303 - všeobecně

Patrně nejluxusnější samonabíjecí kulovnice na trhu. Množství výrobních provedení modelové řady Sauer S 303 by mělo nabídnout řešení všem lovcům na jejich loveckých cestách.

Již v době, kdy existoval Sauer S303 pouze papíře ve formě několika neurčitých čar ve vývojových dílnách bylo jasné jedno. Musí to být absolutní TOP charakterizující základní myšlenky a motta tradiční a velmi oblíbené světové značky výrobce zbraní. Zbraň musí vypadat jako opravdu lovecká a ne, jako do loveckého image převlečená vojenské flinta, jak je možné pozorovat u většiny podobných konkurenčních výrobků. Na předprodejních setkání distributorů a prodejců jsme pak opakovaně vyslechli všechna pro i proti. Pokusíme se vás s většinou seznámit v následujících řádcích. Jisté je jedno. Samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 je unikátní, spolehlivý a vysoce bezpečný a ojedinělý výrobek ve své kategorii.

foto Sauer S 303 s kolimátorem a divočákem

SAUER 303 je puška, která se rozhodně řadí ke světové špičce v oboru. Sauer 303 v sobě kombinuje nahromaděné praktické znalosti a poznatky za více než 265 let existence firmy. Pro Sauer důležité tradiční hodnoty a zároveň technologické možnosti 21. století neponechávají žádný prostor pro pochybnosti pro uživatele vlastnící S 303.

BEZPEČNOST

Otázka bezpečnosti je jednou z hlavních u S 303. je to dáno zejména tím, že naháňka sama o sobě může být často okamžikem, kdy se díky lovecké vášni i horečce často na základy bezpečného lovu zapomíná. Cestou na vhodné střelecké stanoviště pak musí lovec překonávat množství různých překážek. Kombinace obojího pak vytváří koktejl mnoha nebezpečných situací, kdy se střelec pohybuje většinou s nabitou zbraní a běžné pojistky blokující výhradně spoušť a nikoliv bicí mechanizmus pak mohu vést k nechtěnému výstřelu. Pominuli reálnou možnost újmy na zdraví střelce nebo jiného z účastníku lovu, pak zrazení zvěře právě takovým nežádoucím výstřelem může přinejmenším zkazit leč a možná i celý lov. Sauer S 303 proto poprvé v historii použil modifikované hřbetní napínání, kterým se buď natahuje, anebo bezpečně zcela vypustí bicí mechanizmus. Pokud připustíme, že se krajinou pohybuje střelec se zbraní, která má náboj v komoře, tak ani po jeho pádu, či zachycení spouští o větev nebo oděv dojde k výstřelu opravdu jen velmi těžko a moc si nedovedu tuto situaci ani představit. Přitom se jedná o velmi praktické, rychlé a efektivní řešení, kdy k aktivaci celého bicího ústrojí a přípravy zbraně k výstřelu stačí pouze během mžiku zatlačit palcem na ovladač napínání a přesunout ho do horní pozice. Opačným pohybem pak bicí mechanizmus opět rychle vypneme a zbraň „zajistíme“.

hřbetní napínání Sauer S 303

 

VZHLED A VÝROBNÍ PROVEDENÍ

Na množství výrobních provedení si u řady Sauer S 303 určitě ztěžovat nelze. Ostatně jak je u Sauera zvykem. V nabídce jsou tak základní modely s polymerovou nebo dřevěnou pažbou, s velmi oblíbenou pažbou typu Thumbhole (s dírou na palec), s luxusním ořechovým dřevem nejvyšších kategorií. U řady pažeb je pak možné nastavit výškově lícnici. Vybrat by si tak měl opravdu každý.

Povrchová úprava kovových částí je řešena speciálním povlakem typu DLC (Diamond Like Carbon), což značí na technologii nanášení vrstvy uhlíku v té nejtvrdší formě – podobné diamantu. Pro zákazníka to má jeden zásadní a významný dopad. Extrémně vysokou odolnost proti poškrábání a dalším vnějším vlivům, dlouhodobou životnost. Každý se jistě setkal se zbraní, která má hlaveň nebo pouzdro závěru ošoupané, odřené, apod. Je velmi nepravděpodobné, že se s podobným stavem setkáte u Sauera S303, pokud tedy nebude opravdu velmi intenzívně používaný anebo hrubým zacházením poškozen. Zejména například u modelu Black Velvet, který má černý i závěr, tak i po mnoha výstřelech bude díky tomuto povlaku vypadat stále jako nový. Mmj., pokud byste o tento povlak měli zájem, pak jej umíme naaplikovat na většinu zbraní i dodatečně, neváhejte se nás dotázat.

Povrchová úprava polymerových pažeb je v úpravě „Soft Touch“. Jedná se o odolnou a na dotek velmi příjemnou úpravu. Pažba navíc neklouže ani vlhká. Dřevěné pažby jsou opatřeny vrstvou dvousložkových laků, které jsou dostatečně pružné a UV stabilní. Obě varianty povrchových úprav pak vyžadují jen minimum údržby, a přesto dodávají dlouhodobou záruku životnosti. Zakázkově lze za příplatek objednat také tradiční šelakovou polituru. Ergonomie pažeb je rovněž zvládnutá na jedničku. Málo komu pažby nesedí, občas je nutné jí třeba i zkrátit nebo naopak prodloužit. Pro tyto účely existuje řada plastových i pryžových botek, které, občas po dopasování, hravě doplní chybějící centimetry.

Sauer 303 botky pro plastové pažby

Když už byla řeč o ergonomii, pak stále platí, že puška střílí, ale pažba trefuje. To co ladí sportovní střelci, aby mohli podávat ty nejvyšší výkony, řeší a ladí už stále více a více myslivců a lovců. Sauer v tomto směru uživatelům práci dost usnadňuje a nabízí ucelený koncept tak, aby těch slepých uliček a únikům k individuálním úpravám pažeb bylo minimum. Lomení i vybočení má proto sériově unikátně univerzální hodnoty, vypočtené na základě množství provedených testů a komunikací se zákazníky. Zcela automaticky a intuitivně by tak zbraň měla po nahození většině uživatelů bezvadně sednout a dál tak neovlivňovat a neprodlužovat vlastní míření, což je při lovu zvěře v pohybu klíčový faktor.

Sauer S 303 Synchro XT s montáží ISI a stavitelnou pažbou

 

Přehled modelových variant Sauer S 303

samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 Classic XTSauer S 303 Classic XT

samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 ClassicSauer S 303 Classic

samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 EleganceSauer S 303 Elegance

samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 GTISauer S 303 GTI

samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 HybridSauer S 303 Hybrid

samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 Black VelvetSauer S 303 Black Velvet

samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 ForestSauer S 303 Forest

samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 HardwoodSauer S 303 Harwood

samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 Synchro XTSauer S 303 Synchro XT

samonabíjecí kulovnice Sauer S 303 Synchro XT UltraSauer S 303 Synchro XT Ultra

 

 

 

PRAKTICKÉ PRVKY A MOŽNOSTI

I přes to, že kterékoliv ze sériových provedení je dokonalé, najdou se jistě uživatelé, kteří požadují více. Jednou z nabízených možností je dodání zbraně s dodatečně odladěnou spouští. Jedná se pak o spoušť „Black Magic“, která, kromě toho že poskytuje zcela hladký a plynulý chod má navíc nastaven odpor na pouhých 950g., což umožňuje velmi precizní spouštění a střelbu na větší vzdálenosti, ačkoliv globálně určitě není možné kvalitou střelby samonabíjecí kulovnici zaměňovat za klasickou opakovací.

 spoušť Black Magic trigger pro Sauer 303 s odporem 950g. detail spoušť Black Magic trigger pro Sauer 303 s odporem 950g.

Další otázkou, kterou výrobce skvělým způsobem vyřešil za nás je připevnění montáže s optickým mířidlem. Na pouzdru závěru je pak z výroby integrovaná patentovaná montážní lišta kompatibilní s dalšími prvky montáží uceleného Sauer ISI systému. Bezpečné a pevné připojení většiny často žádaných puškohledů a kolimátorů je tak velmi snadné a zaručuje správné sosení osy hlavně a optiky.

montáž ISI pro Sauer S 303 pouzdro závěru Sauer S 303, detail lišty ISI Sauer S 303 Synchro XT s montáží ISI a stavitelnou pažbou montáž Sauer ISI pro S 303 a S 202, kruhy 30mm, dvoudílná

Stále častější je požadavek zákazníků na větší stabilizaci zbraně a střely po výstřelu. Sauer proto nabízí pro většinu modelů a u zbylých jako volitelné příslušenství také úsťovou brzdu „Dual Brake“.

úsťová brzda Sauer S 303 Daul Brake

 

SPOLEHLIVOST

Spolehlivost je zejména u samonabíjecích kulovnic klíčová. A nutno podoktnout, že na toto téma existuje mezi uživateli této kategorie zbraní množství polopravd a báchorek. Historek o neustále se zasekávající zbrani slýcháme opravdu hodně. A také můžeme s klidem konstatovat, že z 99,9% byla na vině nedostatečná, anebo nesprávná údržba zbraně. Po rozebrání zbraně pak následovalo důkladné vyčištění, kdy jsme ze systému pracně a velmi opatrně nahromadili slušnou hromádku nespáleného napečeného prachu, zbytky listí a jehličí, kousky nábojnic, apod. Samozřejmě existuje řada jedinců, kteří budou přísahat, že zbraň nikdy nečistili a vše funguje jak má. To ale potvrzuje spíše skutečnost, že Sauer S 303 je opravdu velmi kvalitní zbraň. Ale spoléhat se na to nedá a kvalitně čistit se prostě musí. Nutno také podotknout, že protažení hlavně čistící šňůrou za kvalitní údržbu považovat nelze.

Systém přebíjení použitý u Sauera S 303 se mnoho neliší od konkurenčních výrobků. A není proto důvod, neboť jde o spolehlivý, jednoduchý a vysoce funkční systém. Ten pracuje na principu odběru části tlaku z hlavně vzniklého výstřelem, který se otvory v hlavni protlačí do komory umístěné pod ní. Naplněním této komory dojde následně k odemčení zámku, což umožní závěru díky tlaku, který na něj vyvíjí dno nábojnice zcela vlastní dynamikou přesunout závěr do zadní polohy, kdy mezi tím dojde k vytažení a následnému vyhození nábojnice a natažení bicího mechanizmu. Při cestě zpět pak nabere nový náboj ze zásobníku či schránky, zasune jej do nábojové komory a po dokončení rotace hlavy závěru dojde opět k uzamčení, odjistí spoušťové ústrojí a celý proces se může opakovat. Takto zjednodušeně a přesto relativně složitě jsme popsali děj, který řada z nás ani nepostřehne. Záměrem je ukázat na skutečnost, že celý proces je velmi rychlý a především přesný. Přesnost je v tomto ohledu na prvním místě, neboť má přímý vliv na uživatelovu bezpečnost. V okamžiku, kdy některý z kroků neproběhne zcela správně to zbraň vyhodnotí jako chybu a zbraň dál nestřílí. Proč? Pokud se vlivem špinavé nábojové komory nábojnice byť nepatrně přibrzdí, už nemusí zbylý tlak stačit na to, aby „dotlačil“ závěr až do zadní polohy, kde dojde ke znovu natažení bicího mechanizmu a zbraň nevystřelí. Pokud bude množství nečistot v hlavni tolik, že budou otvory v hlavni pro přepuštění tlaku ucpané, nedojde k odemčení systému a zbraň se zasekne. Pokud bude nános usazenin a napečenin v nábojové komoře takový, že se vlivem teploty a následnému roztažení nábojnice po výstřelu tato na stěnu „přilepí“, pak jí vytahovač buď vůbec nedokáže vytáhnout a praskne nebo se na její „utržení“ obětuje takové množství energie, že to co zbude, nevystačí na zbylý proces, nábojnice pak zůstane zaseknutá v komoře, anebo ve výhozím okénku a zbraň opět selže. Takže čistit jak se má a problémy nebudou. Přesvědčovat se o jiném je ztráta zbytečná času a loveckých příležitostí.

Sauer S 303, sériová konfigurace dle modelových variant

Sériová konfigurace Sauer S 303, část 1.

Sériová konfigurace Sauer S 303, část 2

Sériová konfigurace Sauer S 303, část 3

 

Přehled délek hlavní Sauer S 303

Doplňkové parametry

Kategorie: Samonabíjecí
Záruka: 2 roky
Záměrná osnova: X

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: