Speciální oděvy TILAK

  Základní funkce oblečení spočívá v kontrole ztráty tepla, ke které dochází mnoha způsoby. Naše pohodlí je potom výsledkem působení oblečení s vnějším prostředím a míry naší aktivity.
    Důležitým zdrojem ztráty tepla je konvekce (proudění, vítr). Proto je jedním ze základních požadavků na moderní materiály u izolační a svrchní vrstvy větruvzdornost (WINDSTOPPER®, GORE-TEX®). Lze to vyjádřit i matematicky takzvaným Windchill efektem, který udává pociťovanou teplotu na povrchu těla při určité vnější teplotě a rychlosti proudění vzduchu (větru). Čím je vítr silnější, tím je výraznější i Windchill efekt.

    Dalším významným zdrojem ztráty tepla je kondukce (vedení, přímý kontakt). Rozlišujeme ztrátu tepla vedením suchou a mokrou cestou. Ztráta tepla mokrou cestou je přitom 32krát rychlejší než suchou cestou! Čili vlhká nebo mokrá izolační vrstva (košile, spací pytel…) výrazně zvyšuje ztrátu tepla.
    Jedinou žádoucí ztrátou tepla je odpařování (pocení), kterou se organismus snaží bránit před přehřátím. Proto naše izolační vrstva musí být maximálně prodyšná.

Kategorie:   Myslivecké oblečení  > Speciální oděvy TILAK
Podkategorie:
  Oděvy do lesa (8)
  Oděvy na hory a tůry (20)
  Speciální doplňky (5)
Zobrazení 
  
Kód Název / Popis Cena s DPH
V této kategorii nejsou žádné katalogové položky.