Z důvodu konání mysliveckého veletrhu v Lysé nad Labem bude v termínu 20.-27.5. 2024 omezený provoz e-shopu. Děkujeme za pochopení a trpělivost.

Vrácení zboží

Několik důležitých bodů pří vracení ve 14 denní lhůtě.

  1. Odstoupit můžete do 14 dní od převzetí zboží.
  2. Náklady spojené s odstoupením nese kupující – poštovné při vracení zboží platíte vy (spotřebitel) a prodejce nemá povinnost vám ho jakkoliv proplácet
  3. Spotřebitel odpovídá za snížení hodnoty zboží pouze v případě, že se zbožím zacházel jinak, než je nutné s ním nakládat s ohledem na jeho povahu a vlastnosti, a snížení hodnoty zboží vzniklo v důsledku takového nakládání.
  4. Pro odstoupení použijte vzorový formulář nebo stačí prodejce jakkoliv vyrozumět, nejlepší je zvolit si nějaký prokazatelný způsob, například dopis s doručenkou nebo e-mail.

  5. Po odstoupení od smlouvy vám začala běžet další 14denní lhůta na vrácení zboží. Jde o nejzazší termín, k odeslání by mělo nejlépe dojít „bez zbytečného odkladu“. Ve stejné lhůtě by vám měl prodejce vrátit všechny peněžní prostředky, které od vás přijal; konkrétně u kupní smlouvy však může počkat, dokud mu zboží nevrátíte nebo neprokážete jeho odeslání.

  6. Vyrovnání účtů
    Na účet by vám měla dorazit částka za zboží a za dopravu, která bude pokrácena - vrátí se vám jen do výše nejlevnějšího nabízeného způsobu dodání. Pokud jste tedy při nákupu využili nadstandardní služby kurýra či expresního dodání, přijde vám částka zkrácená o rozdíl cen této a nejlevnější služby.